gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Ostatní aktivity - školní rok 2011/2012

06.08.2012

Nový projekt Comenius

Slavnostní zahájení multilaterárního projektu Comenius

„Walk and Learn Local Paths“
Ve dnech 19. a 20. září 2011 na naší škole proběhla dvoudenní pracovní schůzka zástupců participujících zemí projektu Comenius „Walk and Learn Local Paths“. Jako hlavní koordinátory projektu nás velice potěšilo, že naše pozvání přijali zástupci všech devíti participujících zemí. Do České republiky, na naše gymnázium, tak zavítalo celkem 17 ředitelů či učitelů škol z Bulharska, Estonska, Litvy, Maďarska, Rumunska, Itálie, Kypru, Španělska a Turecka.
 
28.06.2012

E-twinning - Exkurze v Dalkii

V rámci E-twinningového projektu ENVIRONMENT, na kterém po celý rok pracovala spolu s anglickou střední školou, realizovala třída prima b exkurzi do firmy Dalkia v Ostravě-Třebovicích.
21.06.2012

LETNÍ FILMOVÁ NOC NA GYMNÁZIU OLGY HAVLOVÉ !!!!

Čtvrtek : 28.6. 2012 od 18:00 - 22:00 hod!
21.06.2012

Soutěž ve francouzské kuchyni

Dne 4. června se konala v prostorách naší školy soutěž ve francouzské kuchyni. Plni očekávání jsme se jako věrní příznivci francouzského jazyka a natěšení účastníci soutěže seskupili v jídelně a boj mohl začít. A že nás nebylo málo!
13.06.2012

Nezapomenutelné setkání s pamětníkem holocaustu Luďkem Eliášem

V pondělí zavítal na naši školu milý host Luděk Eliáš. Studentům vyprávěl o svých osudech za války i po ní, popsal jim mimojiné den vězně v nacistickém koncentráku a ve více než hodinové debatě velmi ochotně odpovídal na jejich dotazy. Letos bylo jeho vystoupení součástí projektu přednášek o antisemitismu a holocaustu Centra vzdělávání a dialogu ICEJ. Setkání bylo zajhájeno středoškolskou premiérou dokumentárního filmu Občanského sdružení PANT "Sami proti zlu - Holocaust v příběhu Luďka Eliáše", který natočili studenti oboru audiovizuální tvorby Slezské univerzity v Opavě.
12.06.2012

Slavnostní předávání maturitních vysvědčení v novém kabátě

Letos poprvé jsme se při slavnostním předávání maturitních vysvědčení ocitli v novém prostoru, a sice v zasedacím sále zastupitelstva kraje v budově Krajského úřadu MSK. Tento moderní reprezentativní prostor jen podtrhl slavnostní atmosféru celého odpoledne.
01.06.2012

CHARITATIVNÍ SBÍRKA „ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ“ (květen 2012)

Ve středu 16. května se studenti naší školy zúčastnili charitativní celonárodní sbírky Ligy proti rakovině Praha „Český den proti rakovině“. Veřejná sbírka letos, stejně jako v minulých letech, sloužila kromě výběru finančních prostředků na projekty Ligy také k upozornění veřejnosti na prevenci onkologických onemocnění. Proto ke každé kytičce obdržel dárce i informativní letáček.
17.05.2012

Naši dějepravci přednášeli učitelům v Moskvě

Naši dějepravci přednášeli učitelům v MoskvěNaši učitelé dějepisu a redaktoři portálu Moderní dějiny.cz Petr Šimíček a Jiří Sovadina přijali pozvání na konferenci učitelů dějepisu Ruska a Kazachstánu pořádanou Centrem Andreje Sacharova v Moskvě. Setkali se rovněž se zástupci dalších institucí (Memorial, Muzeum Gulagu), s nimiž projednávali konkrétní podobu mezinárodní spolupráce. Tato studijní a pracovní cesta se uskutečnila díky podpoře Českého centra v Moskvě.
30.04.2012

Návštěva pana prezidenta na Gymnáziu Olgy Havlové

Návštěva pana prezidenta na Gymnáziu Olgy Havlové se podařila na jedničku
30.04.2012

FOTOSOUTĚŽ – PAŘÍŽ OČIMA STUDENTŮ

Vážení a milí návštěvníci fotosoutěže „Paříž očima studentů“,  
24.04.2012

Úspěchy v okresním kole SOČ

Když dne 20. 3. probíhalo školní kolo Středoškolské odborné činnosti, všechny pedagogy v porotě zalil pocit blaženosti. Naši studenti předvedli úžasné výkony a my jsme na ně mohli být hrdí, že dokáží pracovat samostatně nad rámec svých školních povinností a také již na odbornější úrovni. Řekli jsme si, že naše škola má šikovné a nadané studenty a že bude zajímavé sledovat, jak se jim bude dařit dál.
23.04.2012

Ocenění našich pedagogů - Cena Vladimíra Jochmanna

V pátek 20. 4. 2012 převzali v Brně naši dva výborní učitelé Mgr. Petr Šimíček a PhDr. Jiří Sovadina prestižní Cenu Vladimíra Jochmanna pro učitele. Cenu vyhlásila vzdělávací nadace Jana Husa ve spolupráci s Ústavem profesního rozvoje pracovníků ve školství Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze pro Českou republiku a Slovenskou republiku v rámci prvního ročníku programu Labyrint světa - Cena Vladimíra Jochmanna pro učitele.  
07.04.2012

Exkurze do Osvětimi a Krakova

Do Osvětimi a Krakova jezdíme se studenty pravidelně co dva roky. Letošní exkurze nás dovedla na místa známá, poprvé však také do velmi moderního muzea v bývalé emailové fabrice Oskara Schindlera. Chcete-li se na chvíli ponořit do atmosféry navštívených míst, přečtěte si reflexi exkurze z pera Zuzany Salvetové...
06.04.2012

TÝDEN FRANKOFONIE NA GOH

V týdnu od 19. do 23. 3. proběhl na našem gymnáziu TÝDEN FRANKOFONIE. Tento termín jsme vybrali z důvodu, že 20. březen je Mezinárodním dnem frankofonie, kdy se všude možně scházejí „frankofoni“ a frankofilové, aby si připomněli fakt, že francouzština je jazykem krásným a také používaným na mnoha místech na světě.
06.04.2012

Guten Appetit 2012

Ve čtvrtek 8.3. 2012 proběhla na naší škole soutěž „Guten Appetit“ – žáci tercií až septim předvedli své kuchařské umění a připravili nejrůznější gastronomické speciality německy mluvících zemí.

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba