gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Úspěchy studentů

02.03.2020

Úspěchy v zeměpisných soutěžích

 Ve středu 26 2. 2020 proběhlo ve Středisku volného času na Ostrčilově ulici okresní kolo zeměpisné olympiády. Žáci naší školy dosáhli výjimečných výsledků, protože zvítězili ve dvou soutěžních kategoriích.  
17.01.2019

Naši studenti mění konvence v restaurační branži!

 Studenti našich maturitních ročníků Daniel Pastrňák (oktáva A) a Jakub Velkoborský (oktáva B) ukořistili nádherné druhé místo v regionálním kole soutěže SOUTĚŽ A PODNIKEJ. O svém úspěšném projektu hovoří chlapci takto:
18.12.2018

Vladan Vítek převzal ocenění od ministra školství

Úspěšné středoškoláky, kteří zabodovali v mezinárodních soutěžích, 13. prosince 2018 v Karolinu ocenil ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga. Ocenění reprezentovali Českou republiku po celém světě na 18 vědomostních olympiádách z různých předmětů a dalších soutěžích. Mezi oceněnými byli například držitelé zlaté medaile a poháru pro absolutního vítěze Přírodovědné soutěže zemí EU (EUSO), medailisté z Mezinárodní olympiády v astronomii a astrofyzice konané v Pekingu či Mezinárodní olympiády věd o Zemi (IESO) v Thajsku. 
31.08.2018

Dvě zlaté medaile pro Vladana Vítka na mezinárodní zeměpisné olympiádě v Thajsku!

Na IESO 2018 jsem se dostal za dobrý bodový zisk ve fyzickogeografické části zeměpisné olympiády. Před samotnou soutěží jsem ještě musel podstoupit čtyřdenní soustředění v Dobrušce, kde jsme se věnovali pokročilejší geologii, geografii a astronomii. Poté jsem se připravoval doma.
01.05.2018

Úspěch v celostátním kole zeměpisné olympiády

Ve dnech 23. a 24. dubna 2018 proběhlo v prostorách Přírodovědecké fakulty UK ústřední kolo Zeměpisné olympiády. Soutěže 25 nejlepších zeměpisců ze všech krajů České republiky se účastnil také náš student Vladan Vítek z kvinty B. I přes skutečnost, že většina soutěžících byla z vyšších ročníků gymnázií, dosáhl Vladan skvělého umístění.
 
11.04.2018

Ateliér tvůrčího psaní aneb Staň se spisovatelem

V letošním roce uspořádala společnost Celé Česko čte dětem pilotní projekt s názvem Ateliér tvůrčího psaní aneb Staň se spisovatelem. Tento projekt, jehož ambasadorkou byla česká spisovatelka Alena Ježková, byl zaměřen na autorskou literární tvorbu žáků druhého stupně základních škol a víceletých gymnázií. Mezi vybrané žáky, jejichž tvorba byla oceněna, patří i studentka naší školy Ivana Pokorná (tercie A).
13.03.2017

Výrazný úspěch v soutěži Člověka v tísni!

Klára Huvarová získala v konkurenci středoškolských studentů z celé republiky krásné 1. místo v literární soutěži Jednoho světa na školách 2017. Do letošní literární soutěže, kterou pořádá společnost Jeden svět na školách spolu s týdeníkem Respekt, se zapojilo 71 žáků a studentů ve věku 15–20 let.
27.02.2017

Dvě první místa v okresním kole olympiády ze zeměpisu

 V úterý 21 2. 2017 proběhlo ve Středisku volného času na Ostrčilově ulici okresní kolo zeměpisné olympiády. Studenti naší školy dosáhli výjimečných výsledků. Dva z našich studentů obsadili první místo! 
20.02.2018

První místo v okresním kole olympiády ze zeměpisu

V úterý 20 2. 2018 proběhlo ve Středisku volného času na Ostrčilově ulici okresní kolo zeměpisné olympiády. Vladan Vítek z kvinty B zde dosáhl výjimečných výsledků, protože porazil své mnohem starší soupeře a obsadil první místo!
15.11.2016

Úspěch v historicko-geografické soutěži Poznej Porubu

 Dva soutěžní týmy z kvarty B se v úterý 8. listopadu 2016 zúčastnily soutěže Poznej Porubu, kterou již podesáté pořádal pedagog Ludvík Uhrovič ze Základní a waldorfské školy na ulici L. Štúra. Smyslem soutěže bylo prokázat hluboké znalosti o historii a současnosti městského obvodu Poruba. Účastníci soutěže se ukázali jako mladí občané, kteří se zajímají o prostor ve kterém žijí. 
30.05.2016

Postup do celostátního kola SOČ

Ve čtvrtek 12. května 2016 proběhlo na VŠB-TUO krajské kolo SOČ, v němž reprezentovalo naši školu v různých oborech šest studentů vyššího gymnázia. Naši studenti jsou v této soutěži každoročně úspěšní, což se potvrdilo i letos, když z krajského do celostátního kola postoupily z 1. místa práce v oboru fyzika a matematika a statistika.
03.02.2016

Na Harvard zadarmo potřetí

Úspěšní absolventi online kurzů na Harvardské univerzitě Tomáš Deingruber a Kateřina Kubáňová mají pokračovatele.
21.01.2016

Dva naši studenti postupují do krajského kola dějepisné olympiády!

V pondělí 18. ledna 2016 proběhlo na ZŠ Mitušova 8 okresní kolo dějepisné olympiády, do kterého se probojovalo 42 nejlepších soutěžících ze školních kol. V těch bojovalo v letošním 45. ročníku v Ostravě celkem 5025 žáků. Do krajského kola dějepisné olympiády postupuje vždy prvních pět soutěžících z okresního kola dějepisné olympiády a letos jsou mezi nimi opět naši studenti  - Matyáš Hansel a Hana Baková.
04.11.2015

Jako jediná škola máme oceněné žáky v kategorii jednotlivců i týmů

Na konci října jako každý rok probíhá slavnostní oceňování nejlepších žáků Moravskoslezského kraje. V obou vyhlášených kategoriích – tedy mezi jednotlivci i školními týmy – jsme letos měli své zástupce!
24.04.2015

Radost z uvažování a chápání - radost z vítězství v matematické olympiádě

Radost z uvažování a z chápání je nejkrásnějším darem Přírody. 
                                                                                                   Albert Einstein
10.03.2015

Národní poklad Kristýny Hynkové

Stejně jako v loňském školním roce se naše studentka oktávy A Kristýna Hynková úspěšně zúčastnila literární soutěže, kterou uspořádala organizace Člověk v tísni ve spolupráci s týdeníkem Respekt. Své zkušenosti popisuje Kristýna těmito slovy:
08.12.2014

Aréna plná krásných slov - školní kolo

V pátek 5. prosince 2014 proběhlo na našem gymnáziu školní kolo tradiční recitační soutěže Aréna plná krásných slov.
12.11.2014

Kristýna Hynková potřetí vítězkou soutěže Šumná Ostrava

Již potřetí zvítězila Kristýna Hynková, studentka oktávy A, v kulturněhistorické soutěži Šumná Ostrava, jejíž 6. ročník vyvrcholil na Wichterlově gymnáziu 6. listopadu 2014.
08.04.2014

Úspěch v soutěži Českého svazu bojovníků za svobodu

Městský výbor Českého svazu bojovníků za svobodu v Ostravě (MěV ČSBS) pořádal již 4. ročník studentské vědomostní soutěže - tentokrát na téma "Neonacismus, rasismus, xenofobie”. Uspěli v ní i naši studenti z 1. A Radek Diviš a Štěpán Kus.
22.02.2014

Naše studentky uspěly v mezinárodní soutěži EUSTORY

V mezinárodní dějepisné soutěži EUSTORY organizované v České republice Občanským sdružením PANT uspěly se svými pracemi také studentky našeho gymnázia. Autorky musely podobně jako ostatní z 53 soutěžících z celé České republiky napsat odbornou práci na téma „Také místa mají svou paměť“, to znamená s použitím literatury, archiválií, zkrátka musely si počínat jako profesionální historici. Práce takového rozsahu jim dala jistě nemalou práci, a proto autorkám Kateřině Čajánkové (14.-15. místo) a Barboře Polákové s Eleni Vlachopulosovou (32. místo) za snahu a úsilí, které při vyhledávání či zpracovávání pramenů, samotném psaní i finální úpravě svých prací vyvinuly, blahopřejeme. 

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba