gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Literární a jazykové soutěže

12.02.2021

Úspěch v literární soutěži Ilustory

Naši mladí spisovatelé ze sekundy B a tercie B letos skutečně zabodovali. V literární soutěži IluStory, kterou pořádá Knihovna Akademie věd ČR v rámci svého programu pro festival Týden vědy a techniky AV ČR, obsadili hned čtyři oceněná přední místa.
04.01.2020

DOLOVÁNÍ Z KAFKY - VII. ročník dobrodružné pátrací hry

DOLOVÁNÍ Z KAFKY - VII. ročník dobrodružné pátrací hryDolování z Kafky aneb PROCEStujte Ostravu Gymnázium Olgy Havlové vás srdečně zve k účasti v dobrodružné, intelektuální soutěži týmů založené v roce 2014 u příležitosti uplynulých 100 let od napsání světoznámého Kafkova románu Proces.
12.12.2019

Dopoledne plné krásných slov

Středeční dopoledne 11. prosince 2019 patřilo již šestadvacátému ročníku recitační soutěže Aréna plná krásných slov.
03.12.2019

XXVI. ročník recitační soutěže Aréna plná krásných slov

Vážení a milí příznivci krásného slova, dovolujeme si vás pozvat na 26. ročník mezigymnaziální recitační soutěže, kterou naše gymnázium tradičně pořádá ve spolupráci s Komorní scénou Aréna v Ostravě. Už přes čtvrt století pečujeme o to, aby se nezapomínalo na krásu mluveného českého slova. Buďte u toho letos s námi! 
13.11.2019

Patero zámků ke svobodě. Úniková hra k výročí 17. listopadu 1989.

Patero zámků ke svobodě. Úniková hra k výročí 17. listopadu 1989. Na celý úterní den 12. listopadu 2019 se školní knihovna GOH proměnila ve vyšetřovnu StB a žalářní kobku. Našim studentům však žádné nebezpečí ani násilí nehrozilo. Právě naopak. Pedagogové předmětové komise českého jazyka a literatury si pro ně totiž připravili napínavou únikovou hru „Patero zámků ke svobodě.“ Jednalo se o jednu z mnoha akcí spojených s 30. výročím 17. listopadu 1989, a přilákala dokonce i štáb České televize. 
02.05.2019

Rosteme s knihou – Souboj čtenářů

Tři měsíce studenti Primy A a Primy B se zájmem pracovali na úkolech celostátní soutěži vyhlášené organizací Svět knihy. Je jasné, že správně vybraná kniha dokáže dobře motivovat a chytnout i svátečního čtenáře. Úkolem soutěže bylo přečíst pět vhodně vybraných knížek v rámci jednoho kolektivu, vytvořit si k nim deník s poznámkami a ve finále odpovědět na soutěžní otázky v online soutěži ve velmi omezeném čase Toto klání připadlo na den ředitelského volna, na účasti se to však vůbec neprojevilo, což jen dokazuje, že děti jsou vynikajícími týmovými hráči.
28.02.2019

Ostrava pošesté v kafkovské atmosféře

Ostrava pošesté v kafkovské atmosféře V pátek 22. února 2019 proběhl v ulicích Ostravy již šestý ročník interaktivní dobrodružné soutěže Dolování z Kafky aneb PROCEStujte Ostravu. Tentokrát se jej zúčastnilo celkem pět týmů z letošních druhých a třetích ročníků.
15.02.2019

Souboj čtenářů 2019 – startujeme 10. ročník

Čtení a knihy nám nejsou lhostejné, proto jsme s radostí přivítali možnost zúčastnit se celostátní čtenářské soutěže na podporu čtenářské gramotnosti s kolektivy našich nejmladších čtenářů z primy.
10.01.2019

Dolování z Kafky - VI. ročník dobrodružné intelektuální hry se blíží!

 Dolování z Kafky aneb PROCEStujte Ostravu Gymnázium Olgy Havlové vás srdečně zve k účasti v dobrodružné, intelektuální soutěži teamů založené v roce 2014 u příležitosti uplynulých 100 let od napsání světoznámého Kafkova románu Proces. Hra pro čtyř-pětičlenné teamy studentů vyššího gymnázia (od druhých ročníků vyše) Intelektuální příprava teamů spočívající v četbě vybraných Kafkových próz a v seznámení s jeho životními osudy Velké zimní finále soutěže ve formě celodenního putování Ostravou na základě dešifrování indicií – 22. 2. 2019 Osobní prožitek „kafkovské“ atmosféry, inscenace konkrétních pasáží Kafkových próz na jednotlivých stanovištích, interpretace textů a znalosti autorovy tvorby jako nutný předpoklad v postupu hrou Soutěž v ulicích města, která změní váš pohled na Ostravu a přesvědčí vás o univerzálnosti a genialitě Kafkových textů Odpolední vyhlášení výsledků soutěže v některém z útulných kulturních prostorů Ostravy Neváhejte přihlásit svůj team do naší mrazivé interaktivní soutěže a prožít spolu s námi kafkovský den přímo v srdci Ostravy! Detaily sdělíme adeptům soutěže osobně ve školní knihovně. Hledáme taky účastníky minulých ročníků soutěže, kteří by nám byli ochotni pomoci s organizací. Děkujeme! Počet hráčů je limitován, některé týmy se již přihlásily. Neotálejte!                                                                                                                                                                                                                                                        Lukáš Bárta
19.12.2018

Aréna plná krásných slov oslavila pětadvacetiny

Úterní dopoledne 18. prosince 2018 patřilo v sále ostravské Komorní scény Aréna tradiční mezigymnaziální soutěži. Letos to byl už neuvěřitelný pětadvacátý ročník.
17.12.2018

XXV. jubilejní ročník recitační soutěže Aréna plná krásných slov

 Vážení a milí příznivci krásného slova, dovolujeme si vás pozvat na jubilejní 25. ročník mezigymnaziální recitační soutěže, kterou naše gymnázium tradičně pořádá ve spolupráci s Komorní scénou Aréna v Ostravě. Už čtvrt století pečujeme o to, aby se nezapomínalo na krásu mluveného českého slova. Buďte u toho letos s námi! 
28.06.2018

Krásný výsledek v ústředním kole Olympiády vČJ 2018

Ve dnech 14. – 20. 6. 2018 se konalo ústřední kolo Olympiády v českém jazyce 2018.
11.04.2018

Ateliér tvůrčího psaní aneb Staň se spisovatelem

V letošním roce uspořádala společnost Celé Česko čte dětem pilotní projekt s názvem Ateliér tvůrčího psaní aneb Staň se spisovatelem. Tento projekt, jehož ambasadorkou byla česká spisovatelka Alena Ježková, byl zaměřen na autorskou literární tvorbu žáků druhého stupně základních škol a víceletých gymnázií. Mezi vybrané žáky, jejichž tvorba byla oceněna, patří i studentka naší školy Ivana Pokorná (tercie A).
08.01.2018

Přihlaste svůj team do dobrodružné hry Dolování z Kafky!

V pátek 9. února 2018 se v ulicích Ostravy uskuteční již 5. ročník intelektuálně-dobrodružné soutěže s nefalšovaně mrazivou atmosférou. Přihlaste svůj tým!
01.11.2017

XXIV. ročník recitační soutěže Aréna plná krásných slov

Vážení a milí příznivci krásného slova, dovolujeme si vás pozvat na 24. ročník mezigymnaziální recitační soutěže, kterou naše gymnázium tradičně pořádá ve spolupráci s Komorní scénou Aréna v Ostravě. XXIV. ročník recitační soutěže Aréna plná krásných slov    ·       Soutěž se uskuteční v pondělí 11. prosince 2017 od 9:30 v sále Komorní scény Aréna v Ostravě (prezence soutěžících a porotců v 9:00). Akce není otevřena nesoutěžní veřejnosti!   ·       V letošním roce otevíráme opět dvě soutěžní kategorie POEZIE a PRÓZA pro studenty ve věku 11-19 let (nižší i vyšší gymnázium).   ·       Soutěžící, kteří se do Arény nominovali úspěchem ve školních kolech recitační soutěže, prezentují vybraný text zpaměti.   ·       Povolena jsou pouze sólová vystoupení jednotlivců, nikoli tedy dialogy více interpretů.   ·       Soutěžící, kteří se v obou kategoriích umístí na prvních třech místech, obdrží zajímavé věcné ceny.   ·        Každá škola má právo vyslat maximálně 3 soutěžící pro každou otevřenou kategorii (tedy celkem 6 studentů).   ·       Každá škola může vyslat rovněž jednoho pedagoga jako člena soutěžní poroty, ve které zasedne i některý z herců Komorní scény Aréna.   ·       Závaznou přihlášku soutěžících zašlete prosím na e-mailovou adresu lukas.barta@gyohavl.cz nejpozději do úterý 5. prosince 2017 (chtěli bychom vás požádat o společnou přihlášku pro všechny soutěžící dané školy)   ·       Každá závazná přihláška musí obsahovat tyto náležitosti: vybraná kategorie, škola, jméno soutěžícího, název soutěžního textu, autor soutěžního textu.
03.03.2017

IV. ročník Dolování z Kafky aneb PROCEStujte Ostravu

IV. ročník Dolování z Kafky aneb PROCEStujte OstravuV pátek 24. února 2017 proběhl v ulicích Ostravy již čtvrtý ročník interaktivní dobrodružné soutěže Dolování z Kafky aneb PROCEStujte Ostravu.
05.12.2016

Famózní úspěch našich studentů v Aréně

Na letošním 23. ročníku mezigymnaziální recitační soutěže Aréna plná krásných slov se našim studentům neobyčejně dařilo.
28.11.2016

Aréna plná krásných slov - propozice soutěže

Vážení a milí příznivci krásného slova, dovolujeme si vás pozvat na 23. ročník mezigymnaziální recitační soutěže, kterou naše gymnázium tradičně pořádá ve spolupráci s Komorní scénou Aréna v Ostravě.
23.11.2016

Známe vítěze školního kola recitační soutěže

Pondělní školní kolo recitační soutěže Aréna plná krásných slov přineslo pestré a kvalitní výkony.
20.12.2017

Aréna plná krásných slov po čtyřiadvacáté

 V pondělí 11. prosince hostila Komorní scéna Aréna v Ostravě již čtyřiadvacátý ročník recitační soutěže Aréna plná krásných slov, kterou pořádá naše gymnázium. 

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba