gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Chemické soutěže

28.04.2021

Výherní sušenky - soutěž ChemQuest 2021

Většina z nás si pod pojmem chemie představí kapalinu v baňce nebo jakýsi neznámý bílý prášek. Co kdybychom vám ale prozradily, že právě chemie má velmi významnou roli při přípravě všemi tolik oblíbených sušenek s čokoládou? No řekněte… Kdo odmítne sušenku?
14.04.2021

ChemQuest

Chcete prozkoumat příběh sušenek či si vyrobit starodávné mýdlo? Máme tady pokusy právě pro vás! Účastníme se soutěže Chemquest, která se letošní rok zaměřila, v kategorii pro střední školy, na propojení historie a chemie.
31.03.2021

Chemická olympiáda (kategorie C a D)

V druhé půlce března proběhly online školní kola Chemické olympiády kategorií C a D.

 
05.03.2020

Okresní kolo chemické olympiády kat. D

V pátek 28. 2. se na Střední průmyslové škole chemické v Ostravě uskutečnilo okresní kolo chemické olympiády kategorie D, kterého se zúčastnili také naši žáci, Marián Zádrapa, Ondřej Lišaník a Adina Lajčíková (všichni z kvarty A).
18.12.2019

Úspěch v chemické olympiádě kat. A

Na začátku listopadu proběhlo školní kolo chemické olympiády kategorie A. Vladan Vítek ze septimy B získal v této nejnáročnější kategorii 70 % bodů a byl vybrán k reprezentaci v krajském kole, ve kterém se stal úspěšným řešitelem.

Vladanovi k úspěchům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy! Za PK chemie Milan Glabazňa
 
08.04.2019

Chemická olympiáda kat. C (duben 2019)

4. dubna proběhlo na SPŠCH v Ostravě krajské kolo chemické olympiády kategorie C, ve kterém naši školu reprezentoval Vladan Vítek ze sexty B. Vladan obsadil krásné 14. místo a stal se úspěšným řešitelem této prestižní chemické soutěže. 
03.03.2019

Školní kolo chemické olympiády kategorie D

 V únoru proběhlo školní kolo chemické olympiády kategorie D, v němž ukázala pětice žáků kvarty B své znalosti a dovednosti především v oblasti plynných látek. Nejlépe si vedl Ondřej Lakota, který se ziskem 127,25 bodů postoupil do okresního kola.
26.04.2018

Krajské kolo chemické olympiády kat. C

Ve středu 18. dubna se na Střední průmyslové škole chemické v Ostravě uskutečnilo krajské kolo Chemické olympiády kategorie C, kterého se zúčastnila také studentka sexty A Daniela Němcová.
02.04.2018

Úspěšná účast v krajském kole chemické olympiády kategorie D

Přes okresní kolo, které se konalo na Střední průmyslové škole chemické akad. Heyrovského v Ostravě, se probojovala do krajského kola žákyně kvarty A Adéla Popelková.
26.02.2018

Chemická olympiáda kategorie D – postup do okresního kola

Dne 7. února proběhlo školní kolo chemické olympiády kategorie D, kterého se zúčastnilo 8 žáků nižšího gymnázia. Letošní ročník je zaměřen na téma „Kovy kolem nás.“ Žáci si museli poradit s různorodými úkoly nejen v rámci teoretické domácí přípravy, ale také v testové
a praktické části, ve které si vyzkoušeli kolorimetrické stanovení obsahu chloridu železitého v neznámém vzorku.
 
13.02.2018

Chemiklání 2018

Pardubice – město velkých koňských dostihů, perníků a v posledních třech letech také město, kde se sejdou týmy z celé republiky, aby změřili své chemické znalosti a dovednosti v týmové soutěži Chemiklání. A tak se i z východního koutu naší země vydal tým studentů Gymnázia Olgy Havlové pojmenovaný po novém prvku Milanium, který sice ještě stále chybí v periodické tabulce, nicméně náš doprovod – pan profesor Glabazňa – o něm ví své.
17.03.2017

Postup do krajského kola Chemické olympiády (kat. D)

V pátek 3. března se na střední průmyslové škole chemické uskutečnilo okresní kolo chemické olympiády, kterého se zúčastnil také žák kvarty B Vladan Vítek. A nutno říci, že byl velmi úspěšný!
24.02.2017

Postup do okresního kola chemické olympiády

Dne 2. února organizovala předmětová komise chemie školní kolo chemické olympiády kategorie D. Školní kolo bylo tvořeno třemi částmi: studijní, laboratorní a kontrolním testem.
21.11.2015

1. místo v soutěži Voda a životní prostředí Moravskoslezského kraje

Soutěžní tým tvořený Nicolou Pertile a Eliškou Mičulkovou ze 4. A získal dne 11. 11. na závěrečném workshopu k soutěži Voda a životní prostředí Moravskoslezského kraje na Vysoké škole báňské ocenění za svou odbornou práci, poster a prezentaci a v silné konkurenci středních škol se umístil na krásném 1. místě. Další soutěžní tým ve složení Nikola Urbanová, Daniela Švrčková a Martina Chobotová ze 2. C byl oceněn za nejlepší závěrečnou práci.
08.04.2015

3. místo v mezinárodní soutěži N-Trophy!

Ve dnech od 6. do 8. března se v Brně konalo ústřední finále 5. ročníku mezinárodní soutěže N-Trophy, kam se probojoval i náš tříčlenný tým s názvem ATPáci ve složení Monika Mikolajková, Tomáš Deingruber a David Mikolajek.
07.05.2014

Ústřední kolo soutěže N-Trophy

Ve dnech 25. – 27. 4. proběhlo v Brně ústřední kolo mezinárodní soutěže N-Trophy.
05.03.2014

Úspěch v krajském kole soutěže N-Trophy

V sobotu 1.3. se tým ve složení Petra Birkeová, Tomáš Deingruber a David Mikolajek zúčastnil krajského kola mezinárodní soutěže N-Trophy pořádaného Ostravskou univerzitou.
25.02.2014

Úspěch v mezinárodní soutěži N-trophy

Skupina tří studentů (Petra Birkeová, Tomáš Deingruber, David Mikolajek) byla vybrána, aby reprezentovala naši školu v mezinárodní soutěži N-Trophy.
06.11.2013

Úspěch našich studentek v soutěži Voda a životní prostředí

Soutěžní tým tvořen Hanou Pitronovou, Kateřinou Ochodkovou ze sexty A a Terezou Macurovou z oktávy B, získal dne 4. 11. na závěrečném workshopu k soutěži Voda a životní prostředí Moravskoslezského kraje na Vysoké škole báňské ocenění za svou odbornou práci, poster a prezentaci a v silné konkurenci středních škol se umístil na hezkém třetím místě.

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba