gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Studenti oktávy v republikovém finále podnikatelské soutěže

Termín konání akce: 25.1.2019

Dne 25.1.2019 se studenti maturitních ročníků Jakub Velkoborský a Daniel Pastrňák zúčastnili celostátního finále podnikatelské soutěže, do kterého se jim podařilo probojovat se svou aplikací Click&Eat, prostřednictvím které chtějí modernizovat systém objednávání v restauracích. Finále Soutěž a Podnikej se konalo v moderní budově společnosti KPMG v Praze. Sešli se tam mladí podnikatelé z různých koutů ČR, připraveni prezentovat své projekty.

 Úkolem bylo v 5 minutách představit svůj záměr porotě a přesvědčit ji o jeho funkčnosti v praxi. Každý účastník musel představit svůj zpracovaný podnikatelský plán, cílovou skupinu zákazníků, finanční plán, marketingovou strategii, ověření projektu v praxi, ale hlavně práci na projektu, kterou za doby konání soutěže udělal. Po skončení prezentace čekala soutěžící ta nejnáročnější část, 8minutový prostor pro porotu na otázky, na které museli soutěžící přesvědčivě odpovídat.

V porotě zasedli odborníci a zkušení podnikatelé Pavlína Louženská, která stála u zrodu skupiny #HolkyzMarketingu, Juraj Atlas – autor projektu Liftago, Tomáš Hülle – zakladatel European Centre for Career Education a prezident společnosti Czech China Entrepreneurs Forum, Marián Fury – výkonný ředitel strategicko-kreativní agentury Zaraguza CZ a Iva Baranová z KPMG Legal.

Jakubovi a Danovi se podařilo dostat mezi 9 nejlepších studentských projektů v ČR a za svou prezentaci dokonce získali cenu publika. Absolvovali také mnoho zajímavých business seminářů, především si ale odnesli řadu zkušeností a kontaktů, které je na jejich cestě v podnikání posunou o krok dále.

Aftermovie republikového finále Soutěž a Podnikej

 

  • Publikováno: 23.2.2019

Fotografie

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba