gyohavl.cz  en.gyohavl.cz
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Student primy Matyáš Turek mezi oceněnými žáky

Termín konání akce: 19.6.2013

Matyáš Turek, student primy A, nastoupil v září 2012 a již jeho první pololetní vysvědčení patřilo mezi nejlepší. Samé jedničky si udržel také v druhém pololetí a uplatnil své znalosti v několika matematických soutěžích. V Pythagoriádě se umístil mezi třemi nejlepšími ve své kategorii a postoupil do krajského kola, kde skončil na 11. místě. V soutěži Klokan své matematické znalosti opět potvrdil.

I přes náročnost prvního školního roku na gymnáziu byl schopen perfektně se připravit na významné evropské mistrovství v kick-boxu a uspět v něm na prvním místě. V současné době se připravuje na mistrovství světa!

Proto byl Matyáš právem vyznamenán jako jeden z nejúspěšnějších žáků Poruby a 19. června přijal z rukou místostarosty Jana Dekického ocenění za své sportovní i studijní úspěchy a skvělou reprezentaci našeho města.

Přejeme mu i nadále mnoho sportovních i školních úspěchů a budeme mu držet pěsti!

• Publikováno: 28.6.2013