gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Slavnostní předávání maturitních vysvědčení (červen 2014)

Termín konání akce: 5.6.2014

Ve čtvrtek 5. 6. jsme se naposled oficiálně sešli s našimi letošními maturanty, jejich rodiči, sourozenci, prarodiči, přáteli a dalšími hosty.

Stalo se již tradicí, že ke slavnostnímu předávání maturitních vysvědčení využíváme zasedacího sálu zastupitelstva kraje v budově Krajského úřadu MSK, letos jsme na rozloučení s jednou třídou velmi rádi přivítali náměstkyni hejtmana MSK Věru Palkovou. Moderní reprezentativní prostor jen podtrhl slavnostní atmosféru celého odpoledne.

Během připraveného programu jsme se se studenty a jejich rodiči rozloučili, své poslední projevy pronesli i sami studenti, vlastně dnes již úspěšní absolventi. Třídní učitelé přirovnávali své studenty k vinné révě, která během osmi let prošla vývojem, na jehož konci je „výběr z hroznů“, jindy je oslovovali „moje milé děti“, zkrátka bylo to loučení dojemné a milé.

O úspěšnosti letošních maturit vypovídají i prostá čísla – z 88 maturujících studentů prospělo u obávané zkoušky dospělosti 47 studentů (tedy 53 %) s vyznamenáním, z toho 25 (tedy 28 %) s průměrem 1,0!

Oživením slavnostního programu bylo krátké hudební vystoupení pěveckého sboru a výmluvné fotoprezentace, které s patřičným studentským humorem ve zkratce provedly přítomné uplynulými lety studia a připomněly nezapomenutelné okamžiky třídní i školní historie.

Studenti si převzali svá maturitní vysvědčení a vykročili již definitivně bez naší podpory a pomoci do dalšího života. Přejeme jim, aby byly jejich kroky vedeny správným směrem a úspěšně je dovedly do vytouženého cíle.

Jana Huvarová
 

  • Publikováno: 10.6.2014

Fotografie

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba