gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Slavnostní předávání maturitních vysvědčení (2017)

Termín konání akce: 1.6.2017

Symbolicky na Den dětí, tedy 1. června jsme se slavnostně rozloučili s našimi maturanty. Zkoušku dospělosti zvládli skvěle, tak věříme, že se ve světě dospělých neztratí!

Slavnostní ceremoniál proběhl v budově Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, kam se se studenty, dnes již absolventy, i učiteli přišli rozloučit rodiče, sourozenci, prarodiče, přátelé a další hosté. Za zřizovatele školy se slavnostního setkání zúčastnil a mnoho štěstí absolventům popřál náměstek hejtmana pan Jiří Navrátil.

Třídní učitelé maturitních tříd předali poslední nezbytné rady do života a poděkovali rodičům za spolupráci se školou. Slovo dostali i sami maturanti, kterým již začalo pomalu docházet, že se ze studentů neúprosně stali absolventy a že do školy již budou přicházet jen jako hosté. Třídní učitelé i ředitelka školy je však ujistili, že je ve škole rádi uvítají a na jejich zkušenosti z vysokoškolského světa se budou těšit.

Ředitelka školy seznámila hosty i s krátkou maturitní statistikou, která svědčí o tom, že letošní studenti byli skutečně velmi šikovní a úspěšní – z celkového počtu 80 maturantů jich obávanou zkoušku dospělosti s vyznamenáním zvládlo celých 47, tedy 59 %, z toho průměru 1,0 dosáhlo 17 studentů, tedy 21 %!

Dojemnou atmosféru loučení rozjasnily připravené fotoprezentace, které s patřičným studentským humorem ve zkratce provedly přítomné uplynulými lety studia a připomněly nezapomenutelné okamžiky třídní i školní historie.

Studenti si převzali svá maturitní vysvědčení a vykročili již definitivně bez naší podpory a pomoci do dalšího života. Přejeme jim, aby byly jejich kroky vedeny správným směrem a úspěšně je dovedly do vytouženého cíle.
 

  • Publikováno: 22.6.2017

Fotografie

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba