gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Naši studenti jsou popularizátory vědy

Termín konání akce: 10.5.2021

Jako v minulých letech se i v letošním roce naši studenti zapojili do soutěže „Zlepši si techniku“, kterou pořádá VŠB – TUO pro žáky a studenty celého Moravskoslezského kraje.

Vzhledem k současným epidemickým opatřením proběhl celý ročník distančně a soutěžící nemuseli jen vhodný pokus promyslet, zrealizovat a vysvětlit z pohledu fyziky, ale také vše natočit na video a okomentovat. O to víc si jejich letošní zapojení vážíme a pro nás jsou vítězové všichni.

Celkem se do soutěže zapojilo 8 jednotlivců a týmů.

Mezi týmy skončily na 1. místě studentky 4B – Melánie Gráfová, Aurelie Čápová Eliška Kudrnová a Linda Tomanovičová, a jejich vítězné video Snídaně z pohledu vědy.Hned v těsném závěsu na stříbrné pozici se umístili Max a Adriana Škvrnovi z 2A a 4B s videem Hustota tekutin na párty plné pochutin.

Mezi jednotlivci zabodovalo video Lindy Tomanovičové z 4B Jedlá sopka, které obsadilo 2. místo a bronz získal František Dej z 4A s videem Vlastní kousek mlhy.

Na závěr ještě pochvala organizátorů.

Vážení a milí popularizátoři vědy,
udělali jste nám, organizátorům i porotcům, velkou radost! Nejen proto, že jste poslali do soutěže 34 videí, že se vás zapojilo 64, ale hlavně proto, že jste se přihlásili! Mohli jste taky sedět doma, udělat si úkoly a splnit si jen nejnutnější školní povinnosti. Ale vy jste se vzdělávali, vytvářeli hodnoty a ještě k tomu jste udělali radost dalším lidem. Děkujeme

  • Publikováno: 18.5.2021

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba