gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Mezinárodní studentský projekt potřetí!

Po dvou úspěšných mezinárodních projektech Comenius získalo jako jedna z 18 český škol Gymnázium Olgy Havlové schválení projektu třetího.

V tomto a příštím školním roce budou studenti ve spolupráci s pěti zahraničními školami ze Slovenska, Německa, Španělska, Turecka a Itálie realizovat projekt Erasmus-Solidarity Without Froniters (Solidarita bez hranic), jehož cílem je pomoci organizacím a lidem, kteří pomoc potřebují, a zároveň potřebnost institucí a osob zviditelnit.

V rámci projektové činnosti studenti navštíví jednotlivé projektové partnerské země, uspořádají týdenní setkání 50 zahraničních studentů a jejich učitelů v České republice, uspořádají Mezinárodní nadační den a v průběhu následujících dvou let budou pravidelně pracovat mimo jiné jako dobrovolníci ve spolupráci s dobrovolnickým centrem Adra v Domově seniorů, pomáhat dětem se zdravotním postižením a asistovat v péči o opuštěná zvířata.

Gymnázium Olgy Havlové bude celý projekt koordinovat a věříme, že stejně jako v uplynulých letech přinese projektová práce do života školy a studentů bezpočet aktivit, událostí a zážitků. Kromě neocenitelné zkušenosti mimo obzor školních lavic a za hranicemi naší země a využití jazykových dovedností v praxi přinese pomoc darovanou tam, kde je jí potřeba.

Děkujeme všem studentům, kteří se do projektu přihlásili, především těm, kteří již započali zodpovědnou, ale zároveň nesmírně naplňující a záslužnou dobrovolnickou práci.
 

  • Publikováno: 16.10.2014

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba