gyohavl.cz  en.gyohavl.cz
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Mezigymnaziální turnaj v malé kopané

Termín konání akce: 26.9.2011 - 27.9.2011
Ve dnech 26. – 27. 9. 2011 se na naší škole uskutečnil mezigymnaziální turnaj v malé kopané žáků vyššího gymnázia. V pondělí se naši chlapci utkali ve skupině nejprve s Biskupským gymnáziem, kdy smolně remizovali gólem v posledních vteřinách. V druhém utkání s Matičním gymnáziem to nevypadalo o mnoho lépe. Naši chlapci prohrávali 3:0 v poločase, ovšem do druhé půle nastoupili jako polití živou vodou a zaslouženě vývoj utkání otočili na svou stranu a vyhráli 4:3! Ze skupiny jsme tak postoupili z 1. místa a v boji o finále nás čekal soupeř, který už byl nad naše síly. Museli jsme se tak spokojit s utkáním o bronz, kdy nás opět potkal soupeř ze skupiny, Matiční gymnázium. Chlapci frustrováni z prohry v souboji o finále již nedokázali najít dostatek sil, utkání prohráli, a museli se tak spokojit s konečným 4. místem. Finálové utkání pak po napínavém boji vyhráli chlapci z Wichterlova gymnázia.

6. 1st International School of Ostrava

O den později ovládlo plochu tělocvičny něžné pohlaví. Bohužel u děvčat nebyl takový zájem o fotbal jako u chlapců a turnaje se zúčastnila pouze 3 družsta, která si zahrála dvakrát mezi sebou. Naše dívky po nepovedeném začátku turnaje zmobilizovaly síly, vložily do hry srdíčko a v druhé části turnaje vybojovaly remízu a výhru. To ale bohužel stačilo pouze na poslední, 3. místo. I tak si však zaslouží obrovskou pochvalu, protože proti nim nastoupila i děvčata, jež běhají po ligových trávnicích místního ženského fotbalového klubu Baník Ostrava.