gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Maturitní expedice za historií a kulturou Prahy

Termín konání akce: 11.9.2019 - 13.9.2019

 Začátkem září 2019 navštívili studenti našich maturitních ročníků hlavní město Prahu a zhlédli zde množství cenných historických a kulturních památek.

Mezi významnými navštívenými místy nechyběl Pražský hrad, Loreta (studenti zde velmi aktivně vyhledávali sochu sv. Starosty, slavné "vousaté světice"), Malá Strana s populární Zdí Johna Lennona - u které se naši studenti již tradičně rádi fotografují a zanechávají zde svou trvalou "stopu" - , Josefov s řadou hodnotných židovských památek, Chrám sv. Mikuláše s legendárním obrazem Umírající sv. Xaverius (inspirací pro slavné romaneto českého spisovatele Jakuba Arbese), atmosférické Kafkovo muzeum na Kampě (spojené s malou týmovou soutěží) či Národní galerie ve Veletržním paláci.

Zapomenout nesmíme ani na návštěvu divadelního představení Romeo a Julie v Divadle ABC. Moderní pojetí nejslavnější Shakespearovy tragédie v režii Michala Dočekala lze považovat za nemálo kontroverzní, publikum však velmi pozitivně reagovalo především na herecké výkony Terezy Marečkové, Zdeňka Piškuly (širší nominace na cenu Thálie) či Sabiny Remundové. Následujícího večera pak mohli studenti oktávy B zhlédnout inscenaci Obraz Doriana Graye v režii Martiny Kinské, tentokrát v pražském Švandově divadle. Také tuto hru hodnotili naši studenti velmi pozitivně. 

Věříme, že naši maturanti budou na letošní společnou Prahu vzpomínat v dobrém stejně jako my, organizátoři.

 

Lukáš Bárta za předmětovou komisi českého jazyka a literatury

  • Publikováno: 23.9.2019

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba