gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Divadelní akademie GOH v Kulturním domě Akord

Termín konání akce: 28.11.2014

V pátek 28. listopadu 2014 proběhla v Kulturním domě Akord v Ostravě-Zábřehu dvě představení Divadelní akademie GOH. Tato akce volně uzavírala celou řadu aktivit naší školy vztahujících se k 25. výročí Sametové revoluce.

Dopolední premiérové představení, určené většině současných studentů našeho gymnázia a zdejším pedagogům, se neslo ve znamení skvělé atmosféry, a to především díky báječnému publiku, které skutečně nešetřilo chválou a povzbuzovalo všechny účinkující hlasitými ovacemi i v průběhu jednotlivých vystoupení.

Na pódiu kulturního domu mohli diváci zhlédnout sólovou kytarovou hru, zpěv, balet, historický šerm, úryvek ze Shakespearovy Komedie plné omylů, autorské divadlo s názvem "Dokument jedna" studentů septimy, učitelské drama "Tam aneb Abeceda rozvratu" s účastí hned dvaceti (!) pedagogů našeho gymnázia či malý rockový festival - Zábřežský Woodstock - v podání pěti studentských kapel.

Velkého úspěchu se ale dočkala i odpolední repríza školní akademie, určená maturitním ročníkům, absolventům, rodičům a přátelům GOH. Velkou radost účinkujícím udělala hojná účast publika, které si v povzbuzování, fandění a projevech nadšení nijak nezadalo s publikem dopoledním.

Rád bych poděkoval všem studentům a kolegům, kteří neváhali přispět k dobré společné věci svou ochotou, energií, talentem a kreativitou. Jsem přesvědčen o tom, že v našich povinnostmi a starostmi hojně naplněných životech nesmí nikdy chybět místo pro humor, nadhled a ochotu si hrát. Věřím, že letošní školní akademie byla dobrou příležitostí, jak si to připomenout.

Lukáš Bárta za realizační tým Divadelní akademie GOH 2014

 

 

  • Publikováno: 2.12.2014

Fotografie

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba