gyohavl.cz  en.gyohavl.cz
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Český běh žen (květen 2014)

Termín konání akce: 31.5.2014

Dne 31. května 2014 se uskutečnil druhý ročník sportovní akce „Český běh žen“. Běh začínal u Fora Nova Karolina a okruh dále pokračoval kolem řeky a zase zpět. Z celkového počtu 84 žen a dívek z naší školy do cíle úspěšně doběhlo 72.

Jelikož naše škola měla nejvíce zástupkyň, vyhrála 20 000 Kč, ze kterých se koupí sportovní vybavení.
Soutěžilo se ve třech kategoriích – 2,5 km, 5 km, 10 km. V kategorii na 2,5 km s nejlepším časem – 13 minut a 3 sekundy doběhla Dominika Madejová a umístila se na 11. místě ve skupině A. V kategorii na 5 km se nejlépe umístila Táňa Trojáčková s časem 25 minut a 56 sekund. V kategorii na 10 km se nejlépe umístila paní profesorka Šárka Kolková a to na 3. místě ve své kategorii.
Ve skupině A vybíhala pouze jedna studentka – Radana Chytilová, která do cíle doběhla s časem 1 hodina 6 minut a 43 sekund. Po celou dobu konání akce bylo krásné počasí, což nám dodávalo energii a odhodlání k co nejlepším výkonům.