gyohavl.cz  en.gyohavl.cz
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Český běh žen 2018

Termín konání akce: 26.5.2018

V sobotu 26. května 2018 se konal již šestý ročník silničního závodu pro ženy a dívky všech věkových kategorií a různé výkonnosti, Český běh žen. Jako každý rok i letos se závod konal u obchodního centra Nová Karolína.

Kromě certifikovaných běžeckých tratí dlouhých 2,5 km, 5 km a 10 km byl závod obohacen o disciplínu Nordic Walking na 2,5 km. Je již pomalu tradicí, že tento závod probíhá za extrémně teplých podmínek a naše studentky toho jsou každým rokem součástí. Letos se jich přihlásilo 45 a pustily se tak do boje s více než 2 000 běžkyněmi. Letošní ročník byl však něčím výjimečný, protože nejlepší běžkyní na trati dlouhé 5 km byla naše studentka Kateřina Zajončková (3.C). Se startovním číslem 1 704 protla cílovou pásku v čase 20 minut a 47 sekund. Další skvělý výkon podala Magdaléna Zajícová (5.A) v čase 25 minut a 26 sekund, umístila se tak na 28. místě. Na trati dlouhé 2,5 km obsadila Sára Kostecká (3.B) krásné 6. místo v čase 11 minut a 30 sekund. Rovněž krásného výsledku dosáhla Alžběta Barvíková (3.B, 15. místo) a Lucie Tomaszewiczová (4.B, 21. místo).

Všem studentkám děkujeme za účast a reprezentaci naší školy!