gyohavl.cz  en.gyohavl.cz
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Český běh žen 2015

Termín konání akce: 6.6.2015

V sobotu dne 6.6. 2015 se konal již třetí ročník Českého běhu žen. Start i cíl byl u Nové Karoliny a závodilo se v disciplínách 2,5 km, 5 km nebo 10 km. Celkově se tohoto závodu zúčastnilo asi 1000 běžkyň. Za naši školu se letos postavilo na strat asi 130 účastnic, z nichž do cíle doběhlo 121.

Tento počet byl nejvyšší ze všech zúčastněných škol, proto i v letošním roce vyhráváme peněžitou odměnu 20.000,- Kč na nákup sportovního vybavení. Všechny běžkyně dostaly krásné funkční tričko Nike, které snad využijí při svých sportovních aktivitách. A ty, které proběhly cílem, obdržely medaili, která jim bude jejich výkon připomínat.

Také v individuálním hodnocení měla žákyně naší školy velký úspěch. Tereza Cigánková skončila na 3. místě v běhu na 2,5 km v kategorii A 06-35 s časem 11:06 (předběhly ji pouze dvě atletky závodící za SSK Vítkovice). Daniela Hurníková doběhla na 15. místě s časem 12:30 z celkových 570 hodnocených dívek a žen.

Na trase 5 km byla nejlepší studentka Martina Šrámková s časem 27:43. Na desetikilometrovou trať se odvážily čtyři žákyně – Sára Juřinová, Lenka Swierczková, Magdaléna Ostárková a Barbora Poláková. Nejlépe běžela Sára s časem 58:26.

Všem zúčastněným gratulujeme, děkujeme za společný podíl na výhře a přejeme mnoho chuti a sil do dalších běžeckých kilometrů.

Výsledky tratí i kategorií si můžete prohlédnout zde.

• Publikováno: 15.6.2015