gyohavl.cz  en.gyohavl.cz
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Atletický pohár CORNY 2015

Termín konání akce: 29.9.2015

V průběhu měsíce září se naše škola již tradičně zúčastnila Středoškolského atletického poháru CORNY. Účast v okresním kole, které proběhlo na atletickém stadionu Sareza v Ostravě-Zábřehu, byla vysoká a naše chlapecké družstvo přijelo obhajovat loňské vítezství.

I letos se nám dařilo a chlapci počtvrté za sebou okresní kolo vyhráli! Dívky už tak úspěšné nebyly, a protože do krajského finále postupuje jen vítěz okresních kol, atletický pohár pro ně skončil. I přesto je třeba pochválit snahu a krásné individuální výkony.

Tabulka celkového počtu bodů – chlapci, okresní kolo

Pořadí Škola Body
1. Gymnázium Olgy Havlové 7923
2. SŠ služeb a podnikání 7302
3. SPŠ Ostrava-Vítkovice 7164

O týden později se tak naši chlapci zúčastnili krajského finále na Tyršově stadionu v Opavě, na který zavítalo hned 9 vítězných týmů jednotlivých okresů.

V konkurenci silných opavských škol, které se s pravidelností probojovávají do republikového finále v Břeclavi, bylo pro naše chlapce velmi těžké umístit se na možných postupových příčkách. I přesto předváděli výborné výkony, zlepšili své dosavadní výsledky z Ostravy a potvrdili vyrovnanost v posledních čtyřech letech. Umístili se na celkovém pátém místě se součtem 7959 bodů. První místo a tím jistou účast v republikovém finále si i letos zajistilo Mendelovo Gymnázium Opava s výkonem 8558 bodů. Nicméně pořád se ještě bojovalo o divokou kartu, která by týmu zajistila případný postup z druhého místa. Z toho se nakonec radovalo Gymnázium Třinec, které s výkonem 8549 bodů doprovodí Mendelovo gymnázium Opava do republikového finále.

Za krásný výsledek v krajském kole bych chtěl chlapcům pogratulovat a věřím, že i napřesrok budeme bojovat o příčky nejvyšší!