gyohavl.cz  en.gyohavl.cz
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Atletický pohár CORNY 2014

Termín konání akce: 18.9.2014

Dne 18. září se naše škola zúčastnila již tradičního Středoškolského atletického poháru CORNY. Účast v okresním kole, které proběhlo na atletickém stadionu Sareza v Ostravě-Zábřehu, byla vysoká – 14 chlapeckých a 10 dívčích družstev!

Klíčem k postupu do dalšího kola bylo znovu u chlapeckých i dívčích družstev pouze vítězství v daném okrese. Naši chlapci, kterým se podařilo okresní finále vyhrát hned dvakrát po sobě, přijeli výborně naladěni, v jednotlivých disciplínách podávali skvělé výkony a hned od začátku závodu šli jednoznačně za vítězstvím v celé soutěži. To se jim nakonec podařilo a v celkovém součtu 7863 bodů vybojovali postup do krajského finále! Dívčí družstvo bohužel na postup do krajského finále nedosáhlo a i přes krásné individuální výkony a snahu se s celkovým počtem 4466 bodů umístilo na šestém místě. I přesto je to v takové konkurenci pěkný výsledek.

Tabulka celkového počtu bodů – chlapci, okresní kolo

Pořadí Škola Body
1. Gymnázium Olgy Havlové 7863
2. SPŠEI Kratochvílova 7359 7359
3. Gymnázium Volgogradská 7012 7012

Ve středu 24. září se tedy naši chlapci zúčastní krajského finále na Tyršově stadionu v Opavě. Konkurence bude jako každý rok velká, ale pojedeme tam bojovat o co nejlepší umístění!