gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Sportovní soutěže

01.05.2021

GOH běží pro Paměť národa!

Učitelé a studenti našeho gymnázia se mohou během května zapojit do Běhu pro Paměť národa. Pokud ve volném čase běháte a máte chytré hodinky, které vám počítají naběhané kilometry a měří čas, případně mobil vybavený stejnými funkcemi, zapojte se, pomůžete svým sportováním také dobré věci!
18.12.2019

Florbalový podzim

Jako již tradičně každý rok, se družstvo florbalistů naší školy zúčastnilo dvou florbalových turnajů. Na první z nich jsme zavítali do haly ostravského týmu FBC Ostrava do jejich ČPP Arény. Po dvou jasných vítězstvích našich hochů jsme se o jediné postupové místo museli utkat také s velmi kvalitním družstvem Gymnázia Hrabůvka.
06.12.2019

Volejbal 4+2 (XVIII. ročník turnaje ke Dni studentstva)

Dne 18. 11. 2019 se konal na našem gymnáziu tradiční volejbalový turnaj. Do turnaje se opět přihlásila všechna družstva vyššího gymnázia.
08.11.2019

Atletický pohár CORNY (září 2019)

Ve středu 18. září proběhlo okresní kolo Středoškolského atletického poháru CORNY, kterého se již tradičně zúčastnila také naše škola. Klíčem k postupu do krajského finále bylo pouze vítězství v daném okrese. O tuto metu se snažíme každý rok a to v obou kategoriích. Naši chlapci sice předváděli kvalitní a bojovné výkony, nicméně letos to na postup nestačilo a o jedno místo nám utekla bronzová medaile. Nicméně celkový počet bodů se vyhoupl na krásných 6799 bodů!
08.11.2019

Krajské kolo přespolního běhu (říjen 2019)

Od posledního závodu neuběhly ani dva týdny a běhali jsme zase. Tentokrát při příležitosti krajského kola přespolního běhu, které se uskutečnilo 7. října v Krnově.
08.10.2019

Dvojnásobné vítězství na přespolním běhu

Z pohodlí a hřejivého tepla školních lavic jsme v pátek 27. září vyrazili do nevlídného počasí bělské doliny. Záměr našeho tažení byl jasný, na tamějším okruhu jsme se měli střetnout s nejlepšími běžeckými týmy z okresu.
20.03.2019

Úspěšné zakončení futsalové sezony

Dne 27. 2. 2019 byl pro futsalisty Gymnázia Olgy Havlové významný den, náš tým se totiž s velkým překvapením všech dostal do 4. kola futsalové ligy. Vysněný turnaj se konal v Olomouci.
19.03.2019

MS GYOHAVL v lyžování a snowboardingu

První březnové pondělí letošního roku jsem se již podruhé v historii naší školy vydali na (dnes už snad tradiční) „Mistrovství GYOHAVL v lyžování a snowboardingu“. Jelikož již skoro celý únor oplýval jarními, místy až vysokými teplotami, šlo pro většinu účastníků o jednu z posledních konfrontací s posledními zbytky sněhu.
23.01.2019

Futsalisté Gyohavl nejlepší na Ostravsku aneb historický postup do 4. kola

Ve čtvrtek 10.1. vstoupili chlapci z vyššího gymnázia do nového kalendářního roku další sportovní akcí. Jednalo se již o třetí kolo celostátní futsalové ligy, do kterého se kvalifikovali společně se Střední školou služeb a podnikání (Ostrava-Poruba, Příčná), Střední školou teleinformatiky (Ostrava-Poruba) a Střední průmyslovou školou z Nového Jičína, což už samo o sobě byl pro naši školu velký mezník, jelikož se to během dlouholeté historie školy zatím nikomu nepodařilo. Třetí kolo bylo pro naše hráče jako odměna za dobré výkony v minulých letech a do tohoto turnaje vstupovali tak trochu jako outsideři, ovšem s velkou chutí ukázat, co se v klucích z gymplu skrývá. Již první momenty mohly nasvědčovat tomu, že si kluci přišli turnaj především užít, neboť hala Sareza v Přívoze byla plná nadějných a talentovaných fotbalistů z celého kraje, ať už z nedalekých Vítkovic, Baníku nebo také Nového Jičína. Naši hráči patřili sice vzrůstem k nejmenším v turnaji, ovšem po intelektuální stránce na tom byli o poznání lépe, o čemž vypovídá už jen fakt, že se stali posledním gymnáziem kraje, které se propracovalo do takovéto fáze turnaje. Jelikož formát turnaje byl tentokrát o něco odlišný od turnajů minulých (dále šly mužstva 2), kdy do dalšího kola tentokrát mohlo postoupit pouze jedno družstvo, chtěli kluci alespoň zkusit překvapit některého z favoritů.
09.01.2019

Postup futsalistů do 3. kola

V úterý 11. 12. se naše futsalové mužstvo zúčastnilo druhého kola školní futsalové ligy. Tentokrát jako místo dějiště futsalových klání sloužila hala v Přívoze. Nemuseli jsme tedy cestovat daleko. Po prvních dvou vyučovacích hodinách jsme nastoupili před školou do tramvaje a nechali se dovést přímo k branám našeho futsalové stánku. Pan trenér Kudlík, i přes problémy s mnoha omluvenkami, vytvořil, jak u něj bývá zvykem, ambiciózní tým, v němž nechyběli zkušení hráči Šimon Plhák, Vít Sypien, Jan Pitala, Gabriel Vykopal, Tomáš Kaluža, Tomáš Glabazňa, Matyáš Jurásek a k týmu se připojil po zranění i náš ostrostřelec Adam Glenar.
12.12.2018

Mikulášský basketbal – dívky

Dne 5. 12. 2018 se na naší škole uskutečnil tradiční basketbalový turnaj, který pořádáme pro ostravská gymnázia.
08.12.2018

Florbalisté na okresním kole předvedli skvělé výkony

Dne 28. 11. 2018 se náš florbalový tým (Jaromír Kuchař, Dan Pastrňák, Ondřej Gruszka, Jindřich Szurman, Vojta Žáček, Adam Zubek, Šimon Bartoš, Martin Ostárek, Matěj Přindiš, Šimon Pavlík, Vojta Žalud, Mikuláš Kozár – vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje, Ondřej Keberle a samozřejmě trenér Tomáš Kudlík) zúčastnil turnaje ostravských gymnázií ve sportovní hale Dubina.
08.12.2018

Postup florbalistů do krajského kola

Dne 22. 11. 2018 se chlapecký florbalový tým našeho gymnázia doprovázený sebejistým trenérem Tomášem Kudlíkem zúčastnil okresního kola turnaje KB Florbal Challenge ve florbale.
29.11.2018

Volejbal SŠ – chlapci 2018

Dne 21. 11. 2018 náš volejbalový reprezentační výběr chlapců úspěšně absolvoval mezigymnaziální kolo SŠ ve volejbale.
26.11.2018

Volejbal 4+2 (XVII. ročník turnaje ke Dni studentstva)

Dne 12. 11. 2018 se konal na našem gymnáziu tradiční volejbalový turnaj. Do turnaje se opět přihlásila všechna družstva vyššího gymnázia.
20.11.2018

Florbalový turnaj na našem gymnáziu

Na začátku listopadu pořádala naše škola již tradiční florbalový turnaj pro studenty nižších gymnázií. Rekordně se zúčastnilo 7 chlapeckých týmů, kteří se rozdělili do dvou skupin.
19.11.2018

Účast futsalového týmu v prním kole SFL

Ve čtvrtek 8. listopadu se naše školní mužstvo opět zúčastnilo prvního kola futsalové ligy v Petrovicích u Karviné. Náš zkušený kouč a skvělý mapař pan profesor Tomáš Kudlík opět poskládal kvalitní tým, i když kvůli mnoha zraněním musel do původní sestavy zapracovat ještě dva mladé talenty, Matyáše Juráska a Tomáše Glabazňu, kteří upoutali svými výkony nejednoho fotbalového fanouška.
31.10.2018

Softbalisté se probojovali na republikové finále

Družstvo ve složení Arencibia André, Grepl Jakub, Kozar Mikuláš, Plhák Šimon, Saviola Barbora, Petřík Martin, Hoffmann Petr, Keberle Ondřej, Sypien Vít, Kovala Michal zvítězilo v softbalovém turnaji a kvalifikovalo se do republikového finále, které se bude konat v červnu v Kostelci nad Orlicí.
31.10.2018

Vítězství našich studentů v malé kopané

Poslední zářijový čtvrtek v roce se na naší škole konal tradiční mezigymnaziální turnaj v malé kopané. Víceúčelové hřiště s umělým povrchem v areálu školy hostilo celkem šest celků z ostravských gymnázií. Novinkou v letošním ročníku byla možnost postupu do dalších zápasů v malém fotbale, které se budou konat na jaře, což byla dostatečně velké motivace pro všechna mužstva.
09.10.2018

Přespolní běh (září 2018)

Dne 27. 9. 2018 se školní tým zúčastnil okresního kola přespolního běhu. Závod na okruhu Bělského lesa se jako tradičně neobešel bez mrazivého počasí, a tak pětičlenné týmy musely čelit i extrémním podmínkám.

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba